Oto dwudziesty czwarty odcinek podcastu „Prawo do głosu”. Gościnią Kamili Kurkowskiej jest radczyni prawna z wieloletnim doświadczeniem doradczym w Niemczech i w Polsce, partnerka w Rödl & Partner w Polsce – Monika Behrens.

Monika Behrens opowiada o swojej drodze zawodowej oraz o doświadczeniu zawodowym i akademickim za granicą. Tłumaczy na czym polega bycie partnerką w kancelarii Rödl & Partner, a także jakie podejście do różnorodności, a dokładniej do kwestii kobiet na wysokich stanowiskach zarządzających ma grupa Rödl. Mówi z czym wiąże się bycie częścią większej grupy doradczej, wymienia wady i zalety zarówno z punktu widzenia klientów, jak i pracowników. Porusza kwestię co będzie „na topie” jeśli chodzi o usługi prawne w 2021 roku, a także opowiada jak będzie się zmieniała cała branża prawnicza w bliższej i dalszej przyszłości.

Wybitne kobiety i ich historie powinny być codzienną inspiracją. Ich wytrwałość w dążeniu do celu sprawiają, że świat prawa nieustannie się zmienia. „Jej historia” i podcast „Prawo do głosu” to seria rozmów z inspirującymi kobietami, które dzielą się historią swojej ścieżki zawodowej, pokazując zarówno swoje sukcesy, jak i porażki na drodze do upragnionego celu.

Podcast audio

Posłuchaj tutaj na stronie:

Lub zasubskrybuj w swojej ulubionej aplikacji do słuchania podcastów:

Podcast z wideo