Oto dwudziesty trzeci odcinek podcastu „Prawo do głosu”. Gościnią Kamili Kurkowskiej była adwokatka, szefowa zespołu postępowań arbitrażowych i sądowych w międzynarodowej kancelarii CMS Członkini globalnego zarządu CMS, a od 1 lipca vice prezeska w Międzynarodowym Sądzie Arbitrażowym przy Międzynarodowej Izbie Handlowej w Paryżu (International Chamber of Commerce – ICC) – Małgorzata Surdek–Janicka.

Małgorzata Surdek-Janicka opowiada, jak została wiceprezeską Międzynarodowego Sądu Arbitrażowego przy Międzynarodowej Izbie Handlowej (ICC) w Paryżu, tłumaczy czym zajmuje się sąd, jak funkcjonuje, oraz z czym wiąże się jej rola. Mówi o tym, dlaczego rozpoczynająca się kadencja jest wyjątkowa, o wpływie różnorodności na funkcjonowanie sądu a także, czy któreś z praktyk sądu ICC powinny być wzorem dla polskiej branży prawniczej. Wspomina o swojej funkcji jako partnerka zarządzająca w CMS oraz komentuje, dlaczego, jej zdaniem, jest tak mało partnerek zarządzających w polskich biurach kancelarii międzynarodowych. Ponadto porusza kwestię wsparcia kobiet przez organizacje, w szczególności kancelarie.

Wybitne kobiety i ich historie powinny być codzienną inspiracją. Ich wytrwałość w dążeniu do celu sprawiają, że świat prawa nieustannie się zmienia. „Jej historia” i podcast „Prawo do głosu” to seria rozmów z inspirującymi kobietami, które dzielą się historią swojej ścieżki zawodowej, pokazując zarówno swoje sukcesy, jak i porażki na drodze do upragnionego celu.

Podcast audio

Posłuchaj tutaj na stronie:

Lub zasubskrybuj w swojej ulubionej aplikacji do słuchania podcastów:

Podcast z wideo