Oto dwudziesty piąty odcinek podcastu „Prawo do głosu”. Gościnią Kamili Kurkowskiej jest radczyni prawna, prezeska PTPA – Karolina Kędziora.

Karolina Kędziora tłumaczy, czym dokładnie zajmuje się Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego. Wyjaśnia, kiedy i dlaczego powstało oraz jaka jest jego misja. Porusza kwestię projektu Akademii Równości oraz Pro Bono dla równości oraz opisuje na czym polegają. Ponadto mówi o tym, dlaczego uważa, że akurat teraz edukacja osób prawniczych w temacie praw człowieka jest taka ważna. Karolina Kędziora mówi także o wspólnym projekcie prowadzonym z Fundacją Women in Law, który dotyczy przeciwdziałaniu i pomocy kobietom, które doświadczyły molestowania seksualnego lub dyskryminacji płciowej – z czego będzie się składał, jaki jest jego cel oraz najbliższe działania.

Wybitne kobiety i ich historie powinny być codzienną inspiracją. Ich wytrwałość w dążeniu do celu sprawiają, że świat prawa nieustannie się zmienia. „Jej historia” i podcast „Prawo do głosu” to seria rozmów z inspirującymi kobietami, które dzielą się historią swojej ścieżki zawodowej, pokazując zarówno swoje sukcesy, jak i porażki na drodze do upragnionego celu.

Podcast audio

Posłuchaj tutaj na stronie:

Lub zasubskrybuj w swojej ulubionej aplikacji do słuchania podcastów:

Podcast z wideo