Oto dwudziesty ósmy odcinek podcastu „Prawo do głosu”. Gościnią Kamili Kurkowskiej jest adwokatka zajmująca się wsparciem kobiet w walce ze stalkingiem– Barbara Szopa.

Barbara Szopa opowiada kim jest, czym się zajmuje oraz czym dokładnie jest stalking, zarówno od strony prawnej, jak i praktycznej. Tłumaczy jak częste jest to zjawisko, a także jak służby reagują na zgłoszenia stalkingu. Komentuje profil stalkera/stalkerki, a także mówi czy więcej jest kobiet stalkerek, czy mężczyzn stalkerów. Wspomina, kiedy powinna zapalić się czerwona lampka w związku, że mamy do czynienia ze stalkerem bądź stalkerką, a także… czy prawnicy i prawniczki też stalkują?

Wybitne kobiety i ich historie powinny być codzienną inspiracją. Ich wytrwałość w dążeniu do celu sprawiają, że świat prawa nieustannie się zmienia. „Jej historia” i podcast „Prawo do głosu” to seria rozmów z inspirującymi kobietami, które dzielą się historią swojej ścieżki zawodowej, pokazując zarówno swoje sukcesy, jak i porażki na drodze do upragnionego celu.

Podcast audio

Posłuchaj tutaj na stronie:

Lub zasubskrybuj w swojej ulubionej aplikacji do słuchania podcastów:

Podcast z wideo