Wybitne kobiety i ich historie powinny być codzienną inspiracją. Ich wytrwałość w dążeniu do celu sprawiają, że świat prawa nieustannie się zmienia. „Jej historia” i podcast „Prawo do głosu” to seria rozmów z inspirującymi kobietami, które dzielą się historią swojej ścieżki zawodowej, pokazując zarówno swoje sukcesy, jak i porażki na drodze do upragnionego celu.

Oto osiemnasty odcinek podcastu „Prawo do głosu”. Gościnią Kamili Kurkowskiej była radczyni prawna, kierowniczka działu prawnego w Ferrero w Polsce i w krajach bałtyckich – Marta Ziółkowska-Nasińska.

Marta Ziółkowska-Nasińska opowiada o swoim zaangażowaniu w Programie mentoringowym oraz Centrum Wsparcia Kariery Fundacji Women in Law. Mówi o tym, czym jest Projekt D&I – Różnorodność i Inkluzja w Ferrero oraz jaki był cel jego powstania. Tłumaczy jaki ma zasięg oraz na jakich obszarach tematycznych się koncertuje, a także jaka jest jej rola w tej inicjatywie. Porusza kwestie istotności udziału prawniczek i prawników w tego typu programach oraz co jej, jako kobiecie, prawniczce i menedżerce dało uczestnictwo w projekcie. Wspomina jak wygląda podejście do inicjatywy na poziomie grupowym i lokalnym, a także co radzi innym prawniczkom czy prawnikom wewnętrznym, jeśli chcieliby się podjąć realizacji podobnych projektów w swoich organizacjach.

Podcast audio

Posłuchaj tutaj na stronie:

Lub zasubskrybuj w swojej ulubionej aplikacji do słuchania podcastów:

Podcast z wideo