Wybitne kobiety i ich historie powinny być codzienną inspiracją. Ich wytrwałość w dążeniu do celu sprawiają, że świat prawa nieustannie się zmienia. „Jej historia” i podcast „Prawo do głosu” to seria rozmów z inspirującymi kobietami, które dzielą się historią swojej ścieżki zawodowej, pokazując zarówno swoje sukcesy, jak i porażki na drodze do upragnionego celu.

Oto dziewiętnasty odcinek podcastu „Prawo do głosu”. Gościnią Kamili Kurkowskiej była prawniczka z Forum Obywatelskiego Rozwoju – Eliza Rutynowska.

Eliza Rutynowska tłumaczy, dlaczego instytucja Rzecznika Praw Obywatelskich jest ważna w państwie demokratycznym, a także komentuje wydarzenia z 9 września 2020 roku oraz sytuację ostatnich dziewięciu miesięcy. Mówi jakie są największe osiągnięcia obecnie urzędującego RPO oraz wyjaśnia, dlaczego tak ważne jest, aby ta funkcja była apolityczna. Opowiada o tym, kim byli poprzedni RPO oraz czy w innych krajach istnieją Rzecznicy Praw Europejskich. Porusza kwestię sytuacji, w której rządzący nie uzyskają porozumienia w sprawie wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich, a także ocenia jakie będą dalsze losy tego urzędu w Polsce.

Podcast audio

Posłuchaj tutaj na stronie:

Lub zasubskrybuj w swojej ulubionej aplikacji do słuchania podcastów:

Podcast z wideo