Wybitne kobiety i ich historie powinny być codzienną inspiracją. Ich wytrwałość w dążeniu do celu sprawiają, że świat prawa nieustannie się zmienia. „Jej historia” i podcast „Prawo do głosu” to seria rozmów z inspirującymi kobietami, które dzielą się historią swojej ścieżki zawodowej, pokazując zarówno swoje sukcesy, jak i porażki na drodze do upragnionego celu.

Oto jedenasty odcinek podcastu „Prawo do głosu”. Gościnią Kamili Kurkowskiej była prawniczka, dyrektorka departamentu prawnego i compliance w Wonga.pl, mentorka w programie mentoringowym Fundacji Women in Law – r. pr. Zuzanna Kopaczyńska-Grabiec.

Zuzanna Kopaczyńska-Grabiec opowiada, gdzie kończy się etyka, a zaczyna compliance oraz o tym jaka jest rola compliance officera w organizacji. Porusza kwestię niezbędności compliance w firmie, a także, co daje wypracowanie silnej etycznej kultury w organizacji. Tłumaczy w jaki sposób przestrzeganie prawa i dobrych praktyk branżowych wpływa na postrzeganie firmy zarówno przez klientów, jak i pracowników. Opowiada o tym, jak przekonać innych, że w firmie powinny być zaimplementowane i przestrzegane zasady compliance, a także komentuje jak wygląda temat compliance na świecie i jak na tym tle wypada Polska. Porusza temat dyrektywy dotyczącej sygnalistów oraz jej wpływu na sytuację w kraju, a także wspomina swój udział w programie mentoringowym Fundacji i opowiada, dlaczego zdecydowała się by w nim uczestniczyć.

Podcast audio

Posłuchaj tutaj na stronie:

Lub zasubskrybuj w swojej ulubionej aplikacji do słuchania podcastów:

Podcast z wideo