Wybitne kobiety i ich historie powinny być codzienną inspiracją. Ich wytrwałość w dążeniu do celu sprawiają, że świat prawa nieustannie się zmienia. Podcast „Prawo do głosu” to seria rozmów z inspirującymi kobietami, które dzielą się historią swojej ścieżki zawodowej, pokazując zarówno swoje sukcesy, jak i porażki na drodze do upragnionego celu.

Oto ósmy odcinek podcastu „Prawo do głosu”. Gościnią Kamili Kurkowskiej jest adwokatka, obrończymi w procesach karnych, wiceprzewodnicząca komisji legislacyjnej Naczelnej Rady Adwokackiej, vice dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej, przewodnicząca komisji szkolenia aplikantów adwokackich Izby Adwokackiej w Warszawie oraz współtwórczyni i przewodnicząca Zespołu ds. kobiet przy NRA – Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska.

Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska opowiada o tym, ile wspólnego z rzeczywistością mają stereotypy w związku z przedstawieniem postaci obrońców w mass mediach. Tłumaczy, ile tak naprawdę jej praca ma wspólnego z zawodem detektywa. Mówi o tym, jak radzi sobie z oddzieleniem emocji od sprawy, a także o tym, jak to jest być kobietą karnistką. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska opowiada o dylematach moralnych oraz o tym, czy jest jakaś sprawa, której by się nigdy nie podjęła. Opowiada o swojej działalności na rzecz kobiet, mówi, dlaczego się w nie angażuje, a także tłumaczy jaka była geneza powstania Zespołu ds. Kobiet przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

Podcast audio

Posłuchaj tutaj na stronie:

Lub zasubskrybuj w swojej ulubionej aplikacji do słuchania podcastów:

Podcast z wideo