Wybitne kobiety i ich historie powinny być codzienną inspiracją. Ich wytrwałość w dążeniu do celu sprawiają, że świat prawa nieustannie się zmienia. „Jej historia” i podcast „Prawo do głosu” to seria rozmów z inspirującymi kobietami, które dzielą się historią swojej ścieżki zawodowej, pokazując zarówno swoje sukcesy, jak i porażki na drodze do upragnionego celu.

Oto szesnasty odcinek podcastu „Prawo do głosu”. Gościnią Kamili Kurkowskiej była ekonomistka, mentorka, coach i konsultantka w biznesie – Aldona Królikowska.

Aldona Królikowska opowiada jak to się stało, że została mentorką i coachem. Wspomina, kiedy pierwszy raz zetknęła się z mentoringiem oraz jaką rolę pełniła w programie mentoringowym Fundacji Women in Law. Tłumaczy różnicę między coachingiem, mentoringiem oraz terapią. Porusza kwestie motywacji do udziału w programach mentoringowych, a także komentuje podobieństwa i różnice między programami społecznymi, w których brała udział. Ponadto daje wskazówki mentorkom i mentees, które będą chciały wziąć udział w nadchodzącej edycji programu mentoringowego Fundacji. Mówi o tym, jakich błędów nie popełniać w trakcie programu, jak najlepiej skorzystać z uczestnictwa, a także komentuje, czy branża prawnicza szczególnie potrzebuje coachingu czy mentoringu.

Podcast audio

Posłuchaj tutaj na stronie:

Lub zasubskrybuj w swojej ulubionej aplikacji do słuchania podcastów:

Podcast z wideo