Wybitne kobiety i ich historie powinny być codzienną inspiracją. Ich wytrwałość w dążeniu do celu sprawiają, że świat prawa nieustannie się zmienia. „Jej historia” i podcast „Prawo do głosu” to seria rozmów z inspirującymi kobietami, które dzielą się historią swojej ścieżki zawodowej, pokazując zarówno swoje sukcesy, jak i porażki na drodze do upragnionego celu.

Oto piętnasty odcinek podcastu „Prawo do głosu”. Gościnią Kamili Kurkowskiej była prawniczka w wewnętrznym dziale prawnym University of East London, członkini rady doradczej Lawtech Sounding Board, działaczka w londyńskim środowisku legaltechowym jako City of London Innovation Ambassador oraz była researcherka dla globalnego rankingu prawniczego The Legal 500.

Aleksandra Wawrzyszczuk opowiada o swojej ścieżce zawodowej oraz o tym, jak znalazła się w miejscu, w którym jest obecnie. Tłumaczy na czym polega projekt Lawtech Sounding Board w City of London Corporation oraz na czym polega jej praca w tym programie, a także wspomina o innych inicjatywach promujących legaltech i innowacje w Londynie. Mówi o tym jak wygląda ecosystem legaltechu, a także jakie działania podejmowane są w zakresie „diversity” oraz „women in law” w stolicy Zjednoczonego Królestwa. Porusza kwestie podejścia brytyjskich kancelarii oraz wewnętrznych działów prawnych do legaltechu, wyjaśnia kim jest Queen’s Counsel oraz tłumaczy różnicę między solicitorem a barristerem. Porusza kwestie wprowadzenia innowacji w firmach, a także opowiada jak będzie wyglądała przyszłość branży prawniczej. Ponadto mówi o tym, jak ocenia polski rynek prawniczy, jego możliwości zmian oraz jak co widzi z perspektywy Londynu.

Podcast audio

Posłuchaj tutaj na stronie:

Lub zasubskrybuj w swojej ulubionej aplikacji do słuchania podcastów:

Podcast z wideo