Wybitne kobiety i ich historie powinny być codzienną inspiracją. Ich wytrwałość w dążeniu do celu sprawiają, że świat prawa nieustannie się zmienia. „Jej historia” i podcast „Prawo do głosu” to seria rozmów z inspirującymi kobietami, które dzielą się historią swojej ścieżki zawodowej, pokazując zarówno swoje sukcesy, jak i porażki na drodze do upragnionego celu.

Oto dziewiąty odcinek podcastu „Prawo do głosu”. Gościnią Kamili Kurkowskiej była adwokatka specjalizująca się w prawie pracy oraz twórczyni i pomysłodawczyni inicjatywy Women Labour Matters – Elżbieta Niezgódka.

Elżbieta Niezgódka tłumaczy czym jest Women Labour Matters oraz jaki był cel założenia tej inicjatywy. Opowiada o bieżącej sytuacji kobiet na rynku pracy w związku z pandemią, a także o tym, z czego wynika, że prawa kobiet są naruszane. Porusza temat zadawania prywatnych i intymnych pytań na rozmowach rekrutacyjnych oraz wyjaśnia, jak poradzić sobie w takiej sytuacji. Mówi o tym, z jakimi wyzwaniami będą się mierzyły kobiety na rynku pracy po zakończeniu pandemii. Ponadto, Elżbieta Niezgódka tłumaczy czym jest mobbing, na czym polega molestowanie seksualne, gdzie przebiega granica oraz jakie działania podjąć w przypadku ich wystąpienia.

Podcast audio

Posłuchaj tutaj na stronie:

Lub zasubskrybuj w swojej ulubionej aplikacji do słuchania podcastów:

Podcast z wideo