Wybitne kobiety i ich historie powinny być codzienną inspiracją. Ich wytrwałość w dążeniu do celu sprawiają, że świat prawa nieustannie się zmienia. „Jej historia” i podcast „Prawo do głosu” to seria rozmów z inspirującymi kobietami, które dzielą się historią swojej ścieżki zawodowej, pokazując zarówno swoje sukcesy, jak i porażki na drodze do upragnionego celu.

Oto trzynasty odcinek podcastu „Prawo do głosu”. Gościnią Kamili Kurkowskiej była aplikantka adwokacka, prawniczka w Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny oraz koordynatorka Zespołu Prawnego Federacji.

Kamila Ferenc opowiada o swojej pracy w Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny oraz tłumaczy czym zajmuje się organizacja, w której działa. Przypomina tło rozstrzygnięcia Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 października 2020 roku, mówi, co się wtedy zmieniło oraz jak te zmiany wpłynęły na jej pracę. Porusza kwestię działań Federacji oraz tłumaczy czym jest Skarga Kobiet do Europejskiego Trybunału Konstytucyjnego. Komentuje jak do sytuacji w Polsce odniosły się organizacje międzynarodowe, a także jak wygląda za granicą dostęp do legalnej aborcji i jak na tym tle wygląda Polska. Tłumaczy jakie są największe bariery prawne w dostępie do legalnej aborcji, co musi się zmienić oraz gdzie mogą zgłaszać się kobiety potrzebujące pomocy prawnej w tym zakresie.

Podcast audio

Posłuchaj tutaj na stronie:

Lub zasubskrybuj w swojej ulubionej aplikacji do słuchania podcastów:

Podcast z wideo