Wybitne kobiety i ich historie powinny być codzienną inspiracją. Ich wytrwałość w dążeniu do celu sprawiają, że świat prawa nieustannie się zmienia. „Jej historia” to seria rozmów z inspirującymi kobietami, które dzielą się historią swojej ścieżki zawodowej, pokazując zarówno swoje sukcesy, jak i porażki na drodze do upragnionego celu.

Oto siódmy wywiad w serii Jej Historia z wybitnymi prawniczkami. Moją gościną była adwokatka oraz partnerka w kancelarii PwC Legal – Aleksandra Bańkowska.

Aleksandra Bańkowska opowiada o tym jak to się stało, że znalazła się w PwC oraz jak została liderką zespołu Bankowości i finansów. Wspomina o tym, że napotkała na swojej drodze ludzi, którzy pokazali jej, że wszystko jest możliwe, a także o tym, że uwielbia transakcje oraz towarzyszącą im adrenalinę. Mówi jakie napotkała przeszkody na swojej ścieżce, jak poradziła sobie z powrotem do pracy po urlopie macierzyńskim oraz o tym jak ważne jest ustalenie priorytetów odnośnie swojej rodziny. Aleksandra Bańkowska podkreśla jak ważna jest rola mentorów w jej życiu, a także kto miał wpływ na jej karierę zawodową. Opowiada o inicjatywach jakie podejmuje PwC Legal oraz tłumaczy czym jest Legal Centre of Excellence.

Podcast audio

Posłuchaj tutaj na stronie:

Lub zasubskrybuj w swojej ulubionej aplikacji do słuchania podcastów:

Podcast z wideo