Wybitne kobiety i ich historie powinny być codzienną inspiracją. Ich wytrwałość w dążeniu do celu sprawiają, że świat prawa nieustannie się zmienia. „Jej historia” i podcast „Prawo do głosu” to seria rozmów z inspirującymi kobietami, które dzielą się historią swojej ścieżki zawodowej, pokazując zarówno swoje sukcesy, jak i porażki na drodze do upragnionego celu.

Oto trzydziesty piąty odcinek podcastu „Prawo do głosu”. Gościnią Kamili Kurkowskiej jest radczyni prawna, dyrektorka działu prawnego w firmie Benefit Systems i laureatka nagrody Lidera Prawników Przedsiębiorstw 2022 – Iwona Rykaczewska-Kuderska.

Iwona Rykaczewska-Kuderska opowiada o tym, jak czuła się, otrzymując nagrodę Lidera Prawników Przedsiębiorstw 2022 oraz o tym, że w finale znalazły się trzy kobiety będące szefowymi działów prawnych. Tłumaczy czym jest certyfikat Benefit Corporation („B Corp”) i dlaczego to jest takie ważne. Komentuje, jaka jest rola lidera/liderki w budowaniu organizacji włączającej, a także mówi jak ona oraz jej organizacja wspierają różnorodność. Wyjaśnia, czym dla niej jest społeczna odpowiedzialność biznesu oraz mówi, jak widzi swoją rolę dyrektorki działu prawnego w przyszłości.

Podcast audio

Posłuchaj tutaj na stronie:

Lub zasubskrybuj w swojej ulubionej aplikacji do słuchania podcastów:

Podcast z wideo