Mentorzy wspierający


Wojciech Piłat

Partner zarządzający w Piłat & Partnerzy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych

Kompetencje:

  • Prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe
  • Spory / postępowania sądowe
  • Prawo spółek

Doktor nauk prawnych, adwokat, licencjonowany doradca restrukturyzacyjny. Absolwent studiów podyplomowych na SGH z zakresu zarządzania przedsiębiorstwami w trudnej sytuacji.

Posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w doradztwie przedsiębiorcom, szczególnie tym w kłopotach finansowych. Wspierał czołowe polskie firmy m.in. z branży leasingowej, kolejowej, budowlanej, spożywczej, odzieżowej – zarówno przedsiębiorców indywidualnych, jak i spółki oraz korporacje. Od wielu lat doradza także innym zarządcom, nadzorcom sądowym oraz syndykom. Prawem upadłościowym i naprawczym (restrukturyzacyjnym) zajmuje się od 2004 roku. Jest autorem licznych publikacji naukowych z tej dziedziny, a także z zakresu cywilnego prawa procesowego i egzekucyjnego.

Na koncie ma udział w kilkuset postępowaniach restrukturyzacyjnych, upadłościowych, procesach sądowych oraz negocjacjach pozaprocesowych. Ma też duże doświadczenie jako obrońca w sprawach karnych gospodarczych.

Z jego wiedzy jako eksperta wielokrotnie korzystały portale www.wyborcza.biz i www.gazeta.pl. Występował jako konsultant prawny w wielu programach telewizyjnych, publikacjach prasowych oraz audycjach radiowych, w tym w TVN, TVN24, TVP2, TV Polsat, Radio TOK FM, Gazety Wyborczej, Rzeczpospolitej, Dziennika Gazeta Prawna itp. Od 2012 roku prowadzi pierwszego polskiego bloga prawniczego o tematyce upadłości i restrukturyzacji (www.prawo-upadłościowe.pl).

Powrót