Mentorzy wspierający


Katarzyna Witkowska-Pertkiewicz

Radca prawny, prowadzi praktykę prawa pracy w BCGL.

Katarzyna Witkowska-Pertkiewicz jest radcą prawnym i prowadzi praktykę prawa pracy w BCGL. Posiada ponad 10 letnie doświadczenie w doradztwie prawnym w zakresie indywidualnego i zbiorowego prawa pracy.

Katarzyna specjalizuje się w doradztwie prawnym w zakresie wszelkich aspektów zatrudniania pracowników, począwszy od wsparcia procesów rekrutacji, przygotowywania dokumentacji pracowniczej, w tym regulaminów wewnętrznych i systemów motywacyjnych, poprzez współpracę ze związkami zawodowymi i radą pracowniczą oraz doradztwem w zakresie kwestii związanych ze zmianą lub ustaniem zatrudnienia, w tym w zakresie zakazu konkurencji. Zajmuje się również wsparciem dla pracodawców w sytuacjach kryzysowych w szczególności dotyczących mobbingu i dyskryminacji. Katarzyna reprezentuje klientów w sporach sądowych w sprawach pracowniczych oraz posiada bogate doświadczenie w restrukturyzacjach zatrudnienia obejmujących transfery pracowników, outsourcing oraz zwolnienia grupowe. Jest autorem wielu publikacji z zakresu prawa pracy i obszaru HR. Katarzyna pracuje po polsku i angielsku.

Katarzyna ukończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim w 2005 r., gdzie skończyła również Szkołę Prawa Brytyjskiego i Europejskiego. Jest radcą prawnym od 2011 r..

Przed podjęciem współpracy z BCGL Katarzyna przez ponad 9 lat pracowała w międzynarodowym zespole prawa pracy Squire Patton Boggs. Wcześniej przez prawie 10 lat pracowała w  kancelarii BSWW legal & tax oraz Drzewiecki Tomaszek i Wspólnicy w Warszawie.

Powrót