Mentorzy wspierający


Jakub Pacan

Stanowisko / Funkcja: Doradca podatkowy, właściciel w kancelarii GreenFine Jakub Pacan Doradztwo Podatkowe
Organizacja: GreenFine Jakub Pacan Doradztwo Podatkowe

Kilka słów o mnie:

Nie wierzę w utrzymywanie status quo ani trwanie w miejscach, które mi nie odpowiadają. Jeśli czuję się źle to nie mam oporów przez zmianą i dostosowywaniem otoczenia. Uważam, że najgorsza w pracy zawodowej jest monotonia, a zadania ciekawe, intrygujące i niepowtarzalne pozwalają mi od ponad 12 lat utrzymywać pasję w wykonywanym zawodzie. 

Prywatnie uwielbiam dobrą kuchnię i wine pairing, a jeśli akurat jest do tego pogoda i pozwala czas to przemierzam górskie szlaki. Jeśli pogoda nie pozwala albo czasu jest niewystarczająco to dobra książka (zwłaszcza kryminał) stanowi idealną alternatywę.

Doświadczenie i kompetencje:

Prawem podatkowym zajmuje się od 2010 r. W tym czasie zdobywałem doświadczenie w dwóch firmach z tzw. Wielkiej Czwórki, jako manager ds. podatków w międzynarodowej korporacji, a od ponad 4 lat prowadzę swoją praktykę. Z powodzeniem doradzałem zarówno firmom dużym (w tym kilku z WIG20), średnim, małym, jak również jednoosobowym przedsiębiorstwom czy osobom fizycznym. Reprezentowałem Klientów przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi wszystkich instancji. W ramach realizowanych projektów dotyczących ulg i zwolnień podatkowych odzyskałem dla Klientów nadpłaty liczone w setkach milionów złotych. 

Najbardziej interesują mnie projekty związane z prawem międzynarodowym, jak również transakcje M&A, jednak staram się nie zamykać w jednej specjalizacji.

Okazyjnie dzielę się swoją wiedzą czy to podczas zamkniętych szkoleń czy ze studentami uczelni wyższych. 

Powrót