Mentorzy wspierający


dr Joanna Tomaszewska

Stanowisko / Funkcja: Head of Privacy & Compliance at Huuuge Group
Organizacja: Huuuge Games sp. z o. o.

Kilka słów o mnie:

Interesuję się prawnymi aspektami nowych technologii, digital marketingu, danych osobowych, e-commerce, sztucznej inteligencji i ich praktycznym wykorzystaniem w biznesie. Jestem autorem licznych publikacji dot. ochrony prywatności oraz prelegentem na konferencjach branżowych dla przedsiębiorców.

Czy to w pracy zawodowej prawniczki czy prywatnie, ważne są dla mnie relacje międzyludzkie, komunikacja, otwarta głowa, ciekawość, zrozumienie, wiedza oraz uczciwość.

Uwielbiam dalekie podróże, poznawać nowe kultury i smaki oraz aktywnie spędzać czas,  grając w tenisa czy jeżdżąc na nartach.

Doświadczenie i kompetencje:

Jestem doktorem nauk prawnych i radcą prawnym specjalizującym się w tematyce ochrony danych osobowych, cyberbezpieczeństwa oraz w zagadnieniach nowych technologii. Obecnie pracuję w międzynarodowej grupie z branży gamingowej Huuuge Games gdzie jestem odpowiedzialna za obszar ochrony danych osobowych oraz spełnienie wymogów regulacyjnych compliance na poziomie całej grupy. 

Uprzednio pracowałam przez wiele lat jako zewnętrzny doradca biznesu w zakresie wdrażania kompleksowych programów ochrony prywatności, w tym RODO, doradzania w zakresie komunikacji elektronicznej, mediów, reklamy i własności intelektualnej. Przez wiele lat stałam na czele praktyki ochrony danych osobowych oraz TMT w jednej z największych polskich kancelarii prawnych na rynku. Pełniłam również rolę koordynatora do spraw PRO BONO, świadcząc bezpłatną pomoc prawną stowarzyszeniom i fundacjom oraz koordynując i rozwijając w kancelarii inicjatywy PRO BONO. 

Szlify zawodowe zdobywałam w polskich  i międzynarodowych kancelariach prawnych w  kraju oraz zagranicą, pracując również w kancelariach w Brukseli  i w Komisji Europejskiej. 

Prowadziłam liczne wykłady z zakresu ochrony danych osobowych dla biznesu, m.in. dla członków organizacji Konfederacja Lewiatan, organizacji Pracodawcy RP czy też w ramach izb handlowych: British Polish Chamber of Commerce (BPCC) czy Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej (CCIFP). Szkoliłam członków Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie z tematyki ochrony danych. 

Ukończyłam studia doktoranckie na Uniwersytecie Warszawskim, studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej oraz studia magisterskie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej.

Powrót