Mentorzy wspierający


Agnieszka Skowronek

Stanowisko / Funkcja: Head of Legal M&A
Organizacja: Grupa Eurocash

Kilka słów o mnie:

Specjalizuję się w transakcjach fuzji i przejęć (M&A), restrukturyzacjach grup kapitałowych, negocjacjach, zwłaszcza strategicznych projektów. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w renomowanych kancelariach prawnych oraz jako prawnik in-house. Od lipca 2018 r. kieruję obszarem prawnym M&A w Grupie Eurocash. 

Jestem radcą prawnym; ukończyłam studia prawnicze na UJ, studia podyplomowe z zakresu wyceny spółek na SGH oraz Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego. Jestem także absolwentką kursu Top Management Leveraging Leadership Program na Catolica Lisbon School of Business and Economics.

Z pasji angażuję się w inicjatywy skupiające się na przywództwie i edukacji/rozwoju kobiet – jestem ambasadorką fundacji Girl MOVE Academy i programu MOVHERS oraz mentorką wspierającą w programie mentoringowym Women in Law.

Kocham podróżować, poznawać nowe kultury i smaki, aktywnie spędzać czas, jogę, mądrych i otwartych ludzi, książki. 

Uważam, że jednymi z najważniejszych zasad – nie tylko w pracy prawniczki – są: zrozumienie, komunikacja, otwarta głowa, dociekliwość, wiedza i zaangażowanie.

Doświadczenie i kompetencje:

Zrealizowałam kilkadziesiąt projektów, zwłaszcza transakcji fuzji i przejęć oraz reorganizacji grup kapitałowych (lokalnych i międzynarodowych), procesów due diligence, innych projektów strategicznych, w większości w rolach wiodących. 

Posiadam bogate doświadczenie w zakresie procesów integracyjnych zarówno z perspektywy prawnej, jak i biznesowej. 

Cały czas rozwijam swoje kompetencje menedżerskie oraz zarządcze – jestem m.in. członkiem zarządu spółki z branży FMCG.

 

Powrót