Program mentoringowy

Czym jest program mentoringowy Fundacji Women in Law?

III edycja – 2022

Program mentoringowy Fundacji Women in Law powstał, aby wspierać rozwój i akcelerację kariery młodych prawniczek. W ramach mentoringu, chcemy, aby mentees zyskały dostęp do opieki merytorycznej bardziej doświadczonych prawniczek i prawników, którzy z kolei również będą mogli nauczyć się od młodych adeptek prawa nowego spojrzenia na branżę prawniczą, a także inspirować się młodszym pokoleniem. Program będzie realizowany od maja 2022 r. do grudnia 2022 r.
Zgłoszenia do programu będą przyjmowane do 10 kwietnia 2022 r.

O konkursie

Partnerzy

Zgłoś pracę!

Kto może zostać mentee?

W programie mogą uczestniczyć studentki prawa minimum czwartego roku studiów, absolwentki wydziałów prawa oraz aplikantki wszystkich aplikacji prawniczych do 30 roku życia. Szczegóły dostępne są w Regulaminie.

Kto może zostać mentorką/em?

Program jest otwarty dla każdej ekspertki oraz eksperta, którzy swoim wieloletnim doświadczeniem i wiedzą chcą podzielić się z obiecującymi prawniczkami. Aby zostać mentorką/em trzeba mieć skończone co najmniej 35 lat. Szczegóły dostępne są w Regulaminie.
Selekcji mentorek i mentorów dokonuje Fundacja na podstawie nadesłanych zgłoszeń. Formularz dostępny jest poniżej.

Kto może zostać mentorką/em wspierającą/cym?

Do roli mentorek i mentorów wspierających zapraszamy ekspertki i ekspertów, którzy w swojej specjalizacji wiele osiągnęli i chcą się podzielić tą wiedzą i doświadczeniem z uczestniczkami naszego programu.
Selekcji mentorów dokonuje Fundacja na podstawie nadesłanych zgłoszeń. Formularz dostępny jest poniżej.

Jaka jest różnica między mentorką wiodącą, a mentorką wspierającą?

Mentor/ka wiodący/a pracują w parzez z mentee przez cały czas trwania programu, regularnie spotykając się online lub stacjonarnie. Mentor/ka wspierający/a prowadzą jednorazowe spotkanie online z grupą mentee na dany temat.

O czym musisz pamiętać?

Uczestnictwo w programie to systematyczne spotkania pomiędzy mentee a mentorką/em, które mogą odbywać się osobiście lub online. Czas pojedynczej sesji mentor/ka – mentee wynosi od 90 do 120 minut. Spotkania pomiędzy mentee a mentorką/em odbywają się nie rzadziej niż raz w miesiącu.

Szkolenia dla mentorek/ów i mentees są obowiązkowe. Szkolenia będą odbywały się w formie zdalnej, natomiast jeśli warunki pandemiczne nam na to pozwolą, planujemy organizowanie również spotkań networkingowych, stacjonarnych w Warszawie. Pierwsze szkolenie online odbędzie się w kwietniu, tak, aby wszystkie procesy mentringowe ruszyły w maju. Spotkania z mentorami wspierającymi będą się odbywały przez cały czas trwania programu.

III edycja

  • Obowiązkowym elementem zgłoszenia, oprócz wypełnienia formularza zgłoszeniowego, jest nakręcenie przez kandydatkę na mentee max. 3 minutowego materiału video, w którym kandydatka przedstawia się, a także uzasadnia dlaczego to właśnie ona powinna być uczestniczką programu. Link do nagrania kandydatka umieszcza w formularzu aplikacyjnym, w wyznaczonym do tego polu. Rekomendujemy przesłanie materiału przez WeTransfer lub Google Drive
  • Opłata za udziału w programie dla mentee to 370 zł płatna jedynie w przypadku zakwalifikowania do programu.
  • Pięć najlepiej ocenionych aplikacji od mentee zostanie całkowicie zwolnionych z opłaty za udział w programie, a dla kolejnych pięciu najlepszych aplikacji przewidzieliśmy rabat 50%!
  • Po spełnieniu odpowiednich warunków (vide Regulamin) mentee otrzymają certyfikat ukończenia programu.
  • Modyfikujemy rolę mentora wspierającego, dzięki temu uczestniczki programu będą miały okazję poznania charakteru i specyfiki pracy w danej specjalizacji, czy formie wykonywania zawodu prawniczego. Aby uzyskać certyfikat należy uczestniczyć w co najmniej 3 spotkaniach z mentorami wspierającymi.
Poznaj bliżej mentorów III edycji
MENTORZY

Informacje dodatkowe:

Osoby upoważnione do udzielania informacji o programie: Bartek Lechowicz, adres e-mail: bartek.lechowicz@womeninlaw.pl

Regulamin II edycji programu mentoringowego: pobierz regulamin ↓

PARTNER MERYTORYCZNY PROGRAMU

Kingmakers to ekspercka marka przywódcza. Projektuje i realizuje indywidualne, zespołowe i organizacyjne scenariusze rozwoju przywództwa. Wspiera liderów na różnych etapach rozwoju menedżerskiego. Pomaga tworzyć skuteczne, samoorganizujące się zespoły i budować nowoczesne, mądrze zarządzane organizacje. Zawsze w odpowiedzi na konkretne wyzwania biznesowe. Promuje model przywództwa partycypacyjnego, autentycznego, opartego na zaufaniu, współpracy i odpowiedzialności.

Kingmakers™ pracuje głównie dla najważniejszych marek na rynku europejskim. Specjalizuje się w projektowaniu i realizacji procesów indywidualnego rozwoju oraz warsztatów i programów rozwojowych, w tym także dla branży usług prawniczych i profesjonalnych (Professional Services).

Jako Patron Mentoringowy Fundacji Women in Law wnosi wiedzę i doświadczenie zaczerpnięte z kilkudziesięciu programów tego typu wdrożonych w ostatnich latach.

Kingmakers™ realizuje także działania edukacyjne, prowadząc autorską szkołę coachingu Kingmakers™ Academy , w której kształcą się przyszli coachowie oraz liderzy zainteresowani praktyczną wiedzą o mądrym i skutecznym rozwijaniu innych.

Istotną wartością udziału w programach i szkoleniach Kingmakers™  jest zdobywanie wiedzy, osobisty rozwój, wewnętrzna integracja, definiowanie siebie jako lidera, poszerzanie horyzontu postrzegania i oddziaływania w środowisku biznesowym.