29 kwietnia 2021 r. godz. 17:00

Molestowanie seksualne to nie mobbing.

 

29 kwietnia 2021 r. godz. 17:00

Mobbing – jak go rozpoznać i jak przeciwdziałać?

Zarejestruj się
Mobbing – jak go rozpoznać i jak przeciwdziałać?
  • Formy naruszeń pracowniczych
  • Podstawowe cechy mobbingu
  • Różnice między dyskryminacją a mobbingiem
  • Uporczywość i długotrwałość mobbingu
  • Mobbing a uzasadniona krytyka w miejscu pracy
  • Negatywne skutki naruszeń pracowniczych
  • Obowiązki pracodawcy
  • Projektowane zmiany w zakresie mobbingu
Webinarium poprowadzą:
Anna Stykowska-Sikora

adwokat, praktyka prawa pracy i ubezpieczeń społecznych w kancelarii LSW Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy.

Specjalizuje się w prawie pracy i ubezpieczeń społecznych. W obszarze jej zainteresowań leżą w szczególności zagadnienia związane z optymalnymi formami zatrudnienia na stanowiskach kierowniczych. Doradza zarówno menadżerom, jak i pracodawcom w następujących obszarach: standardowe polityki i regulaminy dla pracodawców, w tym regulaminy pracy i wynagradzania, procedury antymobbingowe, antydyskryminacyjne i dyscyplinarne, rozpatrywania skarg, umowy o świadczenie usług doradczych, umowy o pracę; zwolnienia, stosunki między pracodawcą a pracownikami oraz kwestie zbiorowe, a także ochrona interesu firm poprzez umowy o zakazie konkurencji i umowy o zachowaniu poufności; negocjacje kontraktowe w sytuacji zatrudniania lub zwolnienia pracownika; problemy związane z zatrudnieniem, które powstają w przypadku transakcji korporacyjnych, przejścia zakładu pracy, reorganizacji oraz outsourcingu, roszczenia pracowników przed sądami pracy i przed Sądem Najwyższym. Jej praktyka obejmuje także kwestie związane z prawem cywilnym i rodzinnym (rozwody, opieka nad dziećmi, podział majątku dorobkowego). Ma kilkunastoletnie doświadczenie w reprezentowaniu Klientów w sporach sądowych.

Ukończyła Wydział Prawa i Administracji oraz podyplomowy kurs w zakresie prawa podatkowego na Uniwersytecie Warszawskim. Jeszcze w czasie studiów zdobywała doświadczenie zawodowe pracując w warszawskich kancelariach, następnie w Grupie Wydawniczej Infor S.A. Tytuł adwokata uzyskała w 2010 roku.

Katarzyna Michalik

prawnik, praktyka prawa pracy i ubezpieczeń społecznych w kancelarii LSW Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy.

Zajmuje się sprawami z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. W obszarze jej praktyki znajduje się także legalizacja pobytu i zatrudniania cudzoziemców oraz zagadnienia prawne związane z epidemią Covid-19.
Aplikantka radcowska, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu wielu aspektów HR: „HR Biznes Partner” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, „Kadry i płace w prawie i praktyce” oraz „Zarządzanie zasobami personalnymi dla menedżerów personalnych” na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Menedżer HR z wieloletnim doświadczeniem kadrowym, projektowym i zarządzania ludźmi, zdobytym w międzynarodowych korporacjach.

Angażuje się w akcje społeczne wyrównujące szanse oraz wspierające osoby w trudnych momentach życiowych.

zobacz cały cykl webinarów
Patron
Partnerzy
Partner technologiczny

Chcesz być na bieżąco z działaniami Women in Law? Zapisz się na nasz newsletter.

zapisz się