Mecenasi

Centrum Wsparcia Kariery

Jolanta Chmielecka

HR Senior Manager | PwC

Jestem HR business partnerem, prowadzę działania związane z rozwojem talentów, różnorodnością i wellbeing. Jestem project managerem programu priorytetów ludzkich. Prywatnie jestem mamą, tańczę balet, jeżdżę konno.

Czytaj dalej

Słowa kluczowe

Firmy doradztwa personalnego, działy HR w professional services, kancelaria Big4.

Moje wartości

Autonomia w działaniu, relacje, autentyczność.

Moje doświadczenie i kompetencje

Rozwój kariery, rozwój osobisty, coaching, mentoring, strategia HR, współpraca z zarządem. Kultura amerykańska i francuska, professional services, consulting.

dr Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska

Adwokatka, Wicedziekan ORA Warszawa, Wiceprzewodnicząca Komisji Legislacyjnej NRA, Przewodnicząca Zespołu ds. Kobiet przy Naczelnej Radzie Adwokackiej | Kancelaria Adwokacka Adwokat Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska Sprawy Karne, Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie,Naczelna Rada Adwokacka

Występuję jako obrończyni i pełnomocniczka w procesach karnych ze szczególnym
uwzględnieniem spraw White Collar Crimes. Równolegle zajmuję się w ramach warszawskiej ORA szkoleniem aplikantów adwokackich, przygotowuje opinie prawne z zakresu procesu karnego jako wiceprzewodnicząca Komisji Legislacyjnej przez NRA. Pryncypialnie podchodzę do zasad etyki adwokackiej. Aktywnie działam rzecz praw kobiet, czekam na termin obrony pracy doktorskiej. Interesuje się literaturą współczesną.

Czytaj dalej

Słowa kluczowe

Procedura karna, prawo karne, obrona, adwokatura, etyka, niezależny samorząd zawodowy.

Moje wartości

Uczciwość, lojalność, etyka zawodowa.

Moje doświadczenie i kompetencje

Zdobyłam bardzo duże doświadczenie jako obrończyni w procesach karnych oraz w pracy samorządowej. Pracuję w ramach spraw w których stosowane jest tymczasowe aresztowanie. Niezbędne do tego cechy to życzliwość do innych, umiejętność współpracy w zespole, merytoryczne przygotowanie, umiejętność obronienia własnego zdania choć nie za wszelką cenę, inteligencja emocjonalna.
Praca dla samorządu adwokackiego a w tym podejmowanie innowacyjnych projektów
wymagają stosownych działań biznesowych. Jestem odpowiedzialna za wprowadzenie
elektronicznego systemu koordynacji aplikacji adwokackiej w warszawskiej izbie, i nowych zasad naboru wykładowców. Jednocześnie przekonałam środowisko adwokackie w Polsce o konieczności wprowadzenia do szkolenia aplikantów e-learninigu.

Marta Kowalczuk-Kędzierska

Starszy prawnik/prawnik | Advanced Business Consulting London, Ryszewski Szubierajski Kancelaria Radców Prawnych

Pracuję w kancelarii oraz jako in-house. Specjalizuję się w prawie cywilnym, zwłaszcza w pr. zobowiązań; spółek; prawie autorskim; doktorat – znaki towarowe. Moje pasje to literatura, jazz i nauka języków obcych.

Czytaj dalej

Słowa kluczowe

Marketing, zarządzanie + prawo, wewnętrzny dział prawny, doktorantka, praca w kancelarii.

Wartości

Niezależność, rozwój osobisty, szacunek.

Moje doświadczenie i kompetencje

Wybór / zmiana ścieżki kariery, doktorat oraz praca w kancelarii – in-house.
Polska i Wielka Brytania, praca z klientem biznesowym, branżą technologiczną – IT.

Paulina Marusczyk

Dyrektor Działu Prawnego Grupa PSA | Opel Vauxhall

Zajmuję się prawem gospodarczym szeroko pojętym; specjalizuję się w kwestiach prawa konkurencji; pomocy publicznej; obsługuję klientów Grupy w Polsce i prowadzę projekty międzynarodowe w tym obszarze; współpracuję aktywnie z organizacjami gospodarczymi takimi jak Izby Przemysłowe, Lewiatan, w związku z rozmaitymi aktywnościami w dziedzinie prawa publicznego. Prywatnie jestem mamą dwóch nastolatek; mam dwa psy; dom na wsi gdzie lubię być; wielu przyjaciół w różnych miastach w kraju i za granicą, z którymi utrzymuję kontakty. Lubię rozwijać ludzi, cieszę się z ich sukcesów i aktywnie wspieram różne programy rozwijające; jestem też mentorką w Fundacji.

Czytaj dalej

Słowa kluczowe

Wewnętrzny dział prawny.

Wartości

Prawda, odwaga, mądrość.

Moje doświadczenie i kompetencje

Specyfika pracy prawnika wewnętrznego, współpraca z kancelariami, współtworzenie projektów legislacyjnych, programy pomocy publicznej, zarządzanie projektami, zarządzanie w kryzysie, dobór zespołu do projektu, zarządzanie zespołem; rozwijanie.
Jestem prawnikiem wewnętrznym z ponad 20 letnim doświadczeniem, włącznie z pracą w międzynarodowej kancelarii. Pracowałam z wielkimi i małymi firmami, w kulturach niemieckiej, angielskiej, amerykańskiej, francuskiej. Znam biegle angielski i niemiecki.

Daria Matyja

Starszy Konsultant ds. Rekrutacji/Coach | PwC Advisory

Jestem coachem, szkoleniowcem i rekruterem. Jestem bardzo empatyczną i pozytywną osobą. Lubię wyzwania. Dają mi pozytywną energię.  Mam jeszcze wiele do osiągnięcia, ale także wiele doświadczeń, które pomogły mi znaleźć właściwą równowagę w tym szalonym świecie. Jestem również szczęśliwą mamą dwójki wspaniałych dzieci, które ciągle pokazują mi różne perspektywy i uczą mnie uważnie słuchać.

Czytaj dalej

Słowa kluczowe

Wewnętrzny dział Human Capital. Rekrutacja prawników plus szkolenia.

Wartości

Szacunek, lojalność, szczęście.

Moje doświadczenie i kompetencje

Doradztwo zawodowe. Ukierunkowanie na dalsze wyzwania zawodowe. Coaching (business coaching, life coaching). Doradztwo dla mam wracających po dłuższej przerwie na rynek pracy.

Małgorzata Modzelewska de Raad

Wspólnik, adwokat | Modzelewska&Paśnik

Jestem adwokatem specjalizującym się w pawie konkurencji. Reprezentuję przedsiębiorców przed sądami i arbitrażem. Jestem też arbitrem. Prywatnie – jestem mamą trójki dzieci; lubię literaturę, muzykę dawną i tenis.

Czytaj dalej

Słowa kluczowe

Własna specjalistyczna kancelaria – prawo konkurencji i proces.

Wartości

Przyjaźń, uczciwość, zaangażowanie.

Moje doświadczenie i kompetencje

Prawo konkurencji, litygacja, wybór ścieżki edukacyjnej i zawodowej, rozwijanie warsztatu prawniczego i komunikacji ( w tym autoprezentacji).
Pracuję w Polsce na przedsiębiorstw lokalnych i międzynarodowych korporacji.

Stanisława Świst-Zawada

Radca Prawny | Compliance Partners Szpytka Sp. k.

Jestem prawnikiem z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu obszarem prawnym i compliance w zakładach ubezpieczeń. Niedawno sama podjęłam decyzję o istotnej zmianie dotychczasowej ścieżki zawodowej i rozpoczęłam pracę w kancelarii. Uwielbiam pracować z ludźmi, uczyć się od nich i wspierać ich w rozwoju i w realizacji ich celów.

Czytaj dalej

Słowa kluczowe

Wewnętrzny dział prawny, własna kancelaria, rynki finansowe.

Wartości

Uczciwość, szacunek, wrażliwość na innych.

Moje doświadczenie i kompetencje

Specyfika pracy prawnika wewnętrznego, compliance, zarządzanie projektami prawnymi, budowanie i zarządzanie zespołem, wybór/zmiana ścieżki kariery.
W dotychczasowej karierze zawodowej miałam okazję budować i rozwijać struktury departamentu prawnego i compliance zarówno w młodych, start-up’owych organizacjach, jak również w firmach o ugruntowanej pozycji rynkowej – zarówno w środowisku międzynarodowym (brytyjskie, francuskie, amerykański), jak i w spółkach z udziałem SP.

Marta Ziółkowska-Nasińska

Regional Legal Counsel Poland&Baltics | Ferrero

Jestem radcą prawnym i rzecznikiem patentowym. Odpowiadam za sprawy prawne Ferrero w Polsce i krajach bałtyckich. Prywatnie lubię podróże w miejsca bliskie i dalekie

Czytaj dalej

Słowa kluczowe

Kancelaria, wewnętrzny dział prawny, aplikacja, business, żywność, własność intelektualna.

Wartości

W pracy cenię entuzjazm, zaangażowanie i ciekawość. Prywatnie zgadzam się z tym co powiedział Warren Buffet, miarą sukcesu jest to, czy ludzie bliscy są szczęśliwi i czy cię kochają.

Moje doświadczenie i kompetencje

Pracuję jako in-house w międzynarodowej grupie Ferrero. Zajmuję się bieżącą obsługą prawną, w tym w sprawami handlowymi, korporacyjnymi, prawem własności intelektualnej, konkurencji oraz compliance. Wcześniej zdobywałam doświadczenie w dużych, polskich i międzynarodowych kancelariach prawnych.
Z uwagi na pracę w międzynarodowej grupie kapitałowej, mam kontakt z osobami z różnych środowisk i kultur od Szanghaju po Kolumbię.

Chcesz zostać Mecenasem Kariery?

Skontaktuj się z Kamilą Kurkowską