3 czerwca 2022 r. godz. 11:00 – 12:00

Legal Design – co to jest i jakie ma zastosowanie w wewnętrznych działach prawnych?

 

23 czerwca 2022 r. godz. 14:30 – 15:30
online

Legal Design, czyli o design a prawo

Zarejestruj się

Agenda:

  1. Dlaczego Design pojawił się w obszarze prawa?
  2. Jak projektować informację w obszarze prawa?
  3. Co mówią badania wizualne w temacie Legal Design’u?
  4. Jakie są reguły wizualizacji informacji prawnej?
  5. Od czego powinny zacząć prawnicy i prawniczki jeśli zainteresował je/ich temat Legal Design’u?
Zaproszeni goście:
Dr Dorota Płuchowska

Politolog, socjolog, komunikolog. Dydaktycznie i naukowo zajmuje się procesami zarządzania wiedzą w projektach i zespołach interdyscyplinarnych i interkulturowych, doradztwem communication design, legal design, procesami diagnostycznymi i assessment center, metodologią myślenia projektowego i systemowego. W tym zakresie prowadzi zajęcia na Uniwersytecie SWPS i Uwr. Autorka publikacji w zakresie komunikacji społecznej oraz warsztatów kompetencyjnych. Konsultantka w zakresie komunikacji interkulturowej, facylitacji procesów projektowych, budowania zespołów, interdyscyplinarnej edukacji dorosłych. Współpracowała m.in. Fundacją na Rzecz Collegium Polonicum, Komisją i Parlamentem Europejskim, Bundeszentrale für Politische Bildung, Instytutem für Migrations- und Aussiedlerfragen, Wrocławską Strefą Kultury, Politechniką Wrocławską, Urzędem Miejskim Wrocławia.

Dr Mariusz Wszołek

Komunikolog. Naukowo zajmuje się teorią i praktyką projektowania komunikacji, ze szczególnym uwzględnieniem inkluzyjnych, partycypacyjnych i zrównoważonych doktryn projektowych. Redaktor serii wydawniczej Manual i Communication Design oraz autor książek i artykułów z zakresu reklamy, pracy projektowej i zrównoważonego projektowania. Ponadto aktywny projektant i konsultant w zakresie strategii i polityki komunikacyjnej firm i instytucji; zawodowo współpracował m.in. z: NEONET, PDG, MNiSW, Uniwersytetem Wrocławskim, Wrocławską Strefą Kultury, Media Markt, Galeria Wnętrz Domar, NOTI, Merc. Autor bloga: na—magazynie. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia: Teoria i praktyka projektowania, Corporate Identity, Design opakowań, Kreacja. Dorobek naukowy: link

Kamila Kurkowska

Kierowniczka merytoryczna kierunku ,,LegalTech i innowacje w branży prawniczej” na Uniwersytecie SWPS. Prezeska i założycielka Fundacji Women in Law. Ekspertka w zakresie innowacji, komunikacji, marketingu, różnorodności i nowych technologii w branży prawniczej. Posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte w firmach Deloitte, Harward Business Review i RSM Poland. Od kilku lat prowadzi własną firmę doradczą Firemind, pracując głównie dla firm z sektora usług profesjonalnych i startupów technologicznych. Współzałożycielka i wspólniczka w dwóch startupach Legaltech – LT Box (Zgromadzenia.online) i 4integrity. Ambasadorka na Polskę European Legal Tech Assotiation, nominowana do nagrody European Women in Legal Tech, mentorka i sędzia podczas Global Legal Hackaton 2020, 2021, 2022 i Hack4Law. Prelegentka i wykładowczyni m.in. w ramach doskonalenia zawodowego w samorządach prawniczych.

Partnerem webinaru jest Wydział Prawa i Komunikacji Społecznej, Katedra Grafiki Uniwersytetu SWPS

Chcesz być na bieżąco z działaniami Women in Law? Zapisz się na nasz newsletter.

zapisz się