Centrum Wsparcia Kariery

Czym jest Centrum Wsparcia Kariery Fundacji Women in Law?

Centrum Wsparcia Kariery Fundacji Women in Law powstało, aby wspierać, głównie młode osoby ze środowiska prawniczego, które potrzebują rady lub pomocy bardziej doświadczonych prawniczek lub prawników. Wiemy, że stając przed wyzwaniem zawodowym lub trudną decyzją, nie zawsze można znaleźć odpowiednią osobę w swoim otoczeniu, która bezinteresownie posłuży radą i podzieli się swoim doświadczeniem. Centrum Wsparcia Kariery jest odpowiedzią na tę potrzebę.

Jak działa Centrum Wsparcia Kariery?

Pomoc ma formę konsultacji offline lub online z Mecenasem Kariery. Spotkania są jednorazowe, choć w uzasadnionych przypadkach dopuszczamy możliwość kilkukrotnego spotkania z tym samym Mecenasem Kariery lub, jeśli zagadnienie jest złożone, w sprawę możemy zaangażować inną ekspertkę lub eksperta.

Cross Domain Access of SVG is not allowed. Please upload the SVG file to your site.

O konkursie

Cross Domain Access of SVG is not allowed. Please upload the SVG file to your site.

Partnerzy

Cross Domain Access of SVG is not allowed. Please upload the SVG file to your site.

Zgłoś pracę!

Kim są Mecenasi Kariery i jak można zostać jedną lub jednym z nich?

Mecenasi Kariery to grupa doświadczonych i zaangażowanych prawniczek i prawników oraz coachów, z co najmniej 10-letnim stażem, którzy w swoim życiu zawodowym wiele osiągnęli i teraz chcą się tym dzielić i pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują.

Jeśli chcesz zostać Mecenasem Kariery, skontaktuj się z Kamilą Kurkowską

Jak się zgłosić?

Chcesz zostać mentee?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny tu:

REKRUTACJA ZAKOŃCZYŁA SIĘ

Napisz nam, dlaczego to właśnie Ty chcesz uczestniczyć w programie!

Chcesz zostać mentorem lub mentorką?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny tu:

REKRUTACJA ZAKOŃCZYŁA SIĘ

Poznaj naszych Mecenasów Kariery

Z jakimi wyzwaniami mogę się zwracać do Centrum Wsparcia Kariery?

Każda i każdy z nas staje przed dylematami lub trudnymi decyzjami w życiu zawodowym. Oto przykładowe zagadnienia, w których możemy pomóc:

  • Pracuję w kancelarii i chciałabym napisać doktorat? Czy można to pogodzić? Jak to zorganizować? Jakie są zagrożenia?
  • Kończę studia prawnicze i nie wiem, czy zdawać na aplikację. Czy warto? Z czym to się wiąże? Jakie są konsekwencje tego, że w przyszłości nie będę miała uprawnień?
  • Waham się, czy zdawać na aplikację adwokacką, czy radcowską? Jakie są różnice? Czy to będzie miało przełożenie na moją dalszą ścieżkę zawodową?
  • Jestem prawniczką w dużej kancelarii, ale myślę o założeniu swojego biznesu? Z czym to się wiąże? Na co zwracać uwagę? Jakich błędów unikać?
  • Jestem prawniczką w kancelarii i dostałam ofertę pracy w wewnętrznym dziale prawnym – czy powinnam ją przyjąć? Jak wygląda praca w wewnętrznym dziale prawnym?
  • Nie do końca wiem, czy chcę się specjalizować w prawie nieruchomości, czy w tematyce własności intelektualnej. Nie znam swoich mocnych stron. Potrzebuję, żeby ktoś obiektywny mi doradził.
  • Skończyłam prawo, ale nie wiem, czy w ogóle chcę iść na aplikację. Potrzebuję rady, w którym kierunku powinnam iść.
  • Zaproszono mnie na rozmowę kwalifikacyjną do ministerstwa. Jak wygląda praca w administracji publicznej? 
  • Potrzebuję wsparcia w przygotowaniu mojego CV i listu motywacyjnego.

Nie jest to zamknięty katalog pytań, a jedynie przykładowe zagadnienia. Zachęcamy do otwartości.Każdy Mecenas Kariery zobowiązuje się do ścisłego zachowania poufności.

Kto może skorzystać z pomocy? 

Program przeznaczony jest głównie dla prawniczek szukających swojej drogi zawodowej. Niemniej jeśli wśród osób potrzebujących znajdą się prawnicy, nie odmówimy pomocy.

Jak w praktyce wygląda pomoc?

Jeśli potrzebujesz wsparcia Mecenasa Kariery uzupełnij formularz, opisz swój problem. Możesz wskazać, z kim chciałabyś porozmawiać. Postaramy się zorganizować spotkanie ze wskazaną osobą. Mecenas skontaktuje się z Tobą bezpośrednio i umówi na spotkanie online lub offline. 

Osoba upoważniona do udzielania informacji o programie: Kamila Kurkowska, email: kamila.kurkowska@womeninlaw.pl

Formularz zgłoszeniowy