Mentorzy wiodący


Andrzej Kornatowski

Dyrektor Departamentu Prawnego w British American Tobacco, wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego i współpracownik Katedry Prawa Międzynarodowego i Prawa Unii Europejskiej ALK, laureat głównej nagrody Lider Prawników Przedsiębiorstw 2018.

Słowa kluczowe:

wewnętrzny dział prawny, prawnik in-house, branża nikotynowa,

Wartości:

humanizm, otwartość, zaangażowanie, odpowiedzialność, dystans do życia a głównie samego siebie oraz optymizm we wszystkim co robię. Cytując Churchilla – jestem optymistą – bycie kimkolwiek innych wydaje się być mało użyteczne.

Doświadczenie i kompetencje:

Jestem radcą prawnym z ponad 20-letnim stażem pracy w charakterze prawnika in-house i ugruntowaną wiedzą w zakresie stosowania prawa w branżach regulowanych. Mam długie doświadczenie w zarządzaniu zespołem, indywidualną pracą rozwojową z ludźmi oraz projektami krosfunkcyjnymi. Poza typowymi obowiązkami wynikającymi z pracy prawnika in-house uczestniczyłem i współtworzyłem wiele projektów związanych z przeciwdziałaniem nielegalnemu obrotowi wyrobami niktynowymi. Między innymi organizowałem liczne konferencje i szkolenia dla funkcjonariuszy CBŚP, Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej poświęcone zwalczaniu przestępczości zorganizowanej na rynku nikotynowym. Mam fajną rodzinkę składającą się z żony – psychoterapeutki, dwójki dzieci – nastolatków (syn i córka) oraz psa Simby. Jestem wielkim fascynatem historii wojskowości, lubię gry strategiczne (szczególnie grać w nie z dziećmi), zbieram żołnierzyki, kolekcjonuję kolejki w skali H0 i przez wiele lat grałem w zespole rockowym na perkusji. Lubię też cytować Winstona Churchilla.

Powrót