Mentorzy wspierający


Aleksandra Bańkowska

Partner w kancelarii PwC Legal

Kompetencje:

  • doradztwo regulacyjne dla instytucji finansowych
  • doradztwo w zakresie transakcji finansowania
  • doradztwo dla FinTech

Jestem partnerem w kancelarii PwC Legal i odpowiadam za zagadnienia z zakresu prawa bankowego.

Moje doświadczenie obejmuje doradztwo przy kilkudziesięciu krajowych i międzynarodowych transakcjach finansowania dłużnego. Zajmuję się również sprawami regulacyjnymi dotyczącymi strukturyzowania działalności bankowej w Polsce, a także strukturyzowaniem działalności podmiotów działających w obszarze Fintech w tym platform pożyczkowych peer-to-peer oraz instytucji płatniczych.

Posiadam rozległe doświadczenie w zagadnieniach outsourcingu bankowego.

Ukończyłam Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach programu Socrates-Erasmus studiowałam na Uniwersytecie w Cardiff, gdzie uzyskałam dyplom z prawa angielskiego. Posiadam również dyplom Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego przy Uniwersytecie Warszawskim.

Przed dołączeniem do PwC Legal pracowałam przez ponad 7 lat w warszawskim biurze jednej z największych międzynarodowych firm prawniczych. Zdobyłam również cenne doświadczenie, będąc oddelegowaną na rok do pracy w Europejskim Banku Inwestycyjnym w Luksemburgu.

W mojej pracy bardzo sobie cenię bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem oraz różnorodność, jaką oferuje praca w globalnym, międzynarodowym środowisku.

Prywatnie jestem mamą dwójki wspaniałych dzieci i uwielbiam spędzać swój wolny czas z rodziną.

Powrót