Wolontariat

A czy TY chcesz być częścią naszej inicjatywy i mieć wpływ na to, jak postrzegana jest rola kobiet w środowisku prawniczym?

Dołącz do nas jako wolontariuszka lub wolontariusz! Niezależnie od tego, czy jesteś studentką, czy studentem, czy stawiasz pierwsze kroki na rynku pracy, czy aktywnie uczestniczysz w życiu zawodowym, w ramach wolontariatu będziesz miała lub miał realny wpływ na to, jak rozwija się Women in Law.

Dzięki wolontariatowi, zyskasz także możliwość przyciągnięcia innych studentek i studentów lub swoich współpracowników, którzy także chcieliby uczestniczyć w inicjatywie na rzecz roli kobiet w środowisku prawniczym.

Zostań Ambasadorką lub Ambasadorem Women in Law na swojej uczelni!

Ambasadorka lub ambasador, to osoba, która reprezentuje Fundację Women in Law wśród społeczności studenckiej na macierzystej uczelni. Odpowiada za promocję inicjatyw Fundacji na uczelnii, informuje o konkursach i wydarzeniach. Wspiera nas logistycznie i marketingowo. Chcesz zmieniać branżę prawniczą w Polsce? Skontaktuj się z nami!

 

skontaktuj się z nami

Z przyjemnością przyłączyłam się do tej inicjatywy, ponieważ daje ona możliwości wsparcia i wymiany wiedzy wśród kobiet z branży prawniczej i jest ona o tyle cenna, że skupia się na edukacji i działaniach związanych z połączeniem prawa i technologii oraz społecznej odpowiedzialności biznesu.

Agnieszka Poteralska, LL.M
Agnieszka Poteralska, LL.M
Aplikant radcowski, inteliLex co-founder

Kluczowe jest, aby kobiety miały swoją silną reprezentację w polskiej branży prawniczej. O ile w niektórych dziedzinach prawa kobiety są widoczne, o tyle w prawie nowych technologii zauważam ich chroniczny niedobór – rzadko kiedy kobiety zajmują się blockchainem czy FinTech. Fundacja Women In Law jest w mojej ocenie inicjatywą, która może sprawić, że ten niekorzystny trend ulegnie zmianie, a kobiety zaczną zajmować się dziedzinami prawa, które tradycyjnie kojarzone są z mężczyznami

Katarzyna Szczudlik
Katarzyna Szczudlik
Adwokat specjalizujący się w prawie nowych technologii

Branża prawnicza to biznes jak każdy inny, więc jeśli ktoś nadal uważa się za namaszczonego mędrca i nie boi się, że za parę miesięcy Google go zastąpi, to powinien się wreszcie obudzić. Wierzę, że Women in Law będzie skutecznym budzikiem, bo takiego podejścia do prawników jeszcze nie było – mentoring, technologie, wymiana wiedzy i doświadczeń, wreszcie dyskusja o pozycji kobiet w branży. 

Marta Żukowska
Marta Żukowska
Aplikantka radcowska