Mentorzy wiodący


Agata Kowalska

Partnerka zarządzająca w Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy

Kompetencje:

  • Międzynarodowe i krajowe fuzje i przejęcia (M&A)
  • Umowy inwestycyjne
  • Fundusze VC/PE
  • Rynki kapitałowe
  • Nowe technologie (fintech, biotech, gaming, AI, energy)

Specjalizuje się w transakcjach fuzji i przejęć, prawie spółek oraz w doradztwie związanym z ochroną praw własności intelektualnej.

W procesach inwestycyjnych współpracuje zarówno z funduszami VC/PE, ASI, aniołami biznesu, inwestorami branżowymi, jak i spółkami oraz ich udziałowcami. Zdobyła doświadczenie w transakcjach dotyczących podmiotów z różnych branż, głównie nowych technologii (fintech, biotech, gaming). Zarządza projektami na rynkach polskim i międzynarodowym (Europa, Azja, Ameryka Północna).  

Jest ekspertem legislacyjnym Izby Gospodarki Elektronicznej. Działa w ruchu ekonomii wartości Open Eyes Economy. Wykładowca na Zasiada w radach nadzorczych spółek Salesmanago i Summa Linguae Technologies. Jest arbitrem stałym w Izbie ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych przy Polskim Związku Piłki Nożnej. Była Wiceprezesem Zarządu, a także Przewodniczącą Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk S.A. Jest współzałożycielką i Wiceprezesem Stowarzyszenia Piękne Anioły, które remontuje pokoje najuboższych dzieci w Polsce.

Jest laureatką nagrody „Człowiek wiedzy i doświadczenia” przyznawanej przez Koalicję Liderzy Pro Bono. Została także uhonorowana statuetką „Kryształowego Serca Radcy Prawnego”. Wspiera działania na rzecz kultury – jest Mecenasem Kultury Miesięcznika „Kraków”. W 2021 roku otrzymała tytuł „Filantropa Krakowa”.

Powrót